Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. kapitola - Alkoholová chyba

10. 10. 2007

A/N: Ahoj! Tak jsem dopsala další kapitolu. Nejprve bych vám chtěla říct, že tam je scéna, kterou byste si měli přečíst možná až vám bude 15. No, ale i tak jsem si jistá, že i když vám tolik nebude, tak si to přečtete, že? :-D Radši to píšu, kdyby si mi náhodou někdo chtěl ztěžovat.

Jinak doufám, že se vám kapitola bude líbit, i když... jsem hrozná, já vím, tak mě prosím neukamenujte! Samozřejmě moc a moc děkuju za minulé komentáře, protože byly moc hezké a hlavně se mi líbilo, že jsem vás alespoň trošku šokovala :-D Tak a teď vás ještě moc prosím o ty další! :-) Mějte se krásně! Vaše Naiad :-)

 

Remus seděl skoro jako každý den v kuchyni a přemýšlel. Dlouho neměl o Ginny vůbec žádné zprávy. Trochu ho to děsilo, ale stále měl pocit, že vše bude v pořádku. Nebo v to alespoň doufal, jako všichni.

Na stole před ním byla poloprázdná láhev ohnivé whisky, kterou pil, sám. Říkal si, že tohle klidné období musí zapít. Poslední dobou se cítil uvolněně a možná i trochu svěží na to, že před několika dny byl úplněk. Po dlouhé době byl zase docela klidný jako snad nikdy. A to neměl tak dobře udělaný lektvar jako od Snapea.

„Snape,“ ušklíbl se, „Takový hajzl!“ ulevil si nahlas a znovu se napil, rovnou z láhve.

Najednou zase pocítil už tak dobře známou bolest hlavy, tedy vlastně nebyla až tak známá, byla silnější než obvykle. Láhev mu vypadla z rukou a on si přitiskl studené ruce na horké čelo. Bolestí zatnul zuby a s utrpením se snažil vše přečkat. I když už si vzpomněl, hlava ho stále bolela, ale naštěstí už ne tak silně.

„Sakra!“ zaklel hlasitě a bouchl pěstí do stolu. „Jak mohl?“ ptal se stále nahlas. Začal se propadat panice. „Ne, to není možné!“

„Co se stalo?“ ozvalo se z chodby a hned se do kuchyně vřítila Tamara. Na tváři měla ustaraný výraz.

„Tys neměla vzpomínku?“ zeptal se překvapeně a zamračil se.

„Ne. Co se stalo?“ zeptala se znovu a sedla si vedle něj.

„James, James si...“ nemohl mluvit dál, měl pocit, že když to vysloví nahlas, tak Harry navždy zmizí. Že vše bude jinak a možná ani on tu nebude.

„Co James? Remusi, co se sakra stalo?!“

„Vybral si Ginny,“ řekl skoro neslyšně, ale Tamara mu moc dobře rozuměla. Zalapala po dechu.

„Ale, ale, ale to není možné!“ vykřikla hystericky a vzala si do ruky skoro vylitou láhev ohnivé whisky a pořádně si lokla. „Jak se to stalo?“ Srdce jí bušilo jako splašené. Zrychleně dýchala a na spánku jí začala tepat žíla. Nemohla tomu uvěřit.

„Nevím, ale všechno se tím změní.“ řekl překvapivě klidně, i když se tak vůbec netvářil.

 

OoOoOoOoO

 

James se necítil tak dlouho odpočatě. Od doby, co se rozhodl, že tou, která by mohla pro něj být lepší, je Ginny, se uklidnil a skoro nic ho netrápilo. Cítil se šťastně.

Jediné, co ještě neudělal, bylo jí to říct. A k tomu se snažil, co nejdříve dostat, jen se stále nemohl odhodlat. Ale věděl, že to nebude trvat dlouho.

Vlastně ho něco trápilo. Bál reakce Lily, ale potom, co ho tak dlouho odmítala, by si měla uvědomit, že časy se mění a on na ni nemohl čekat věčně.

„Něco se změnilo, Dvanácteráku. Co se stalo?“ zeptal se ho večer Remus.

„Co se změnilo? Já nevím, možná to, že jsem se konečně rozhodl.“ odpověděl potěšeně James, vůbec svého rozhodnutí nelitoval.

„A jak?“ zeptal se ho překvapeně Sirius.

„Přemýšlel jsem dlouho, ale nakonec jsem se rozhodl pro Ginny.“

„Weasleyová? A co Evansová?“

„Evansová? Nic.“ odpověděl lhostejně James a přikryl se.

„Ale jak jsem pochopil, Lily tě má ráda a ty jsi nám vždycky tvrdil, že ona je ta vyvolená.“

„Změnil jsem názor, prostě se objevil někdo jiný.“

„Jak už jsem ti Dvanácteráku říkal, nezapomeneš na ni, i když jí je Ginny tak podobná. Takhle to prostě nechodí.“

„Náměsíčníku, rozhodl jsem se a nikdo moje rozhodnutí nezvrátí. Ginny je ideální.“

„Doufám, že si všechno neuvědomíš až příliš pozdě.“ povzdychl si Remus a otočil se k nim zády, rozhodl se spát.

„Jsem si jist, že ne.“ odpověděl James.

 

OoOoOoOoO

 

Radši otevřeli další láhev. Oba pocítili, že bez alkoholu by dneska neusnuli. A doufali, že díky němu na to alespoň na chvíli zapomenou.

Tamara, už značně opilá, byla opřená o Remusovo rameno. V ruce držela ohnivou whisky, kterou si přiložila k puse a napila se. Otřepala se. S námahou flašku podala Remusovi, který ji ale položil na stůl.

Zvedla hlavu a překvapeně se na něj podívala, všimla si, že i on se na ni dívá. Nikdy by jí to nenapadlo, ale teď, když už byla omámená alkoholem, si všimla, že jí k němu něco přitahuje. Natáhla k němu ruku a pohladila ho po zjizvené tváři. Stále se na ni díval a sledoval, jak její ruka zase klesá dolu.

„Co to-“

„Pššš,“ přerušila ho a přiblížila se k němu blíž.

Všiml si, jak její zelenohnědé oči směřují k jeho ústům. Přeběhl mu mráz po zádech, začínal se bát, co vše se může ještě stát. Stále se k němu nakláněla blíž a blíž a on instinktivně přivřel oči. Jen se jemně otřela svými rty o ty jeho a zase se trošku odtáhla. Nevěděl, proč to dělá, ale i tak jí políbil. Zajela mu rukama do vlasů a polibek prohloubila. Naskočila mu husí kůže.

 

OoOoOoOoO

 

Ginny seděla naprosto sama ve společenské místnosti. Užívala si klidu, který tu byl jen málokdy. Oheň v krbu už pomalu dohasínal, ale místnost osvětlovaly ještě stojany se svíčkami. Mohlo být okolo půl jedné ráno.

Už zase musela přemýšlet. Myšlenky na Jamese byly pořád silnější. I když jí to připadalo strašně sobecké, chtěla ho mít jenom pro sebe. Chtěla, aby byl vedle ní, aby ji držel za ruku, aby mu mohla všechno říct. A hlavně chtěla, aby ho Lily nikdy neměla ráda.

Za tyhle myšlenky by si nejradši nafackovala. Ale nemohla si pomoct. I když nechtěla, musela na něj myslet dennodenně, většinou něž šla spát. Zrovna jako dnes. Možná kvůli těmto myšlenkám nemohla usnout, a tak se zvedla a šla do společenské místnosti, aby mohla přemýšlet, přemýšlet o něm a nemít až tak velké výčitky, že je s ní v pokoji dívka, která na něj má větší právo.

Povzdechla si. Utrápeně se chytla za hlavu. „Jak můžu být tak bláhová a myslet si, že by snad James o mě projevil zájem? Proč by si měl vybrat mě, když může mít dokonalou a krásnou Lily?“

Ano, Lily jí přišla dokonalá. Byla chytrá a hlavně by nikdy nemyslela tak, jako ona. Nikdy by si nepřivlastňovala někoho, o kom by věděla, že ho nemůže nikdy mít.

Z přemýšlení ji vytrhly kroky, které se ozývali ze schodů do chlapeckých ložnic. Překvapeně zvedla hlavu a vyhlížela člověka, který jako ona nemůžu spát. A potom zahlédla červený župan a střapatou hlavu s brýlemi. Byl to James.

Když jí zahlédl, na tváři se mu vytvořil potěšený úsměv. Snažil si trošku uhladit vlasy, když k ní směřoval, ale i tak to dopadlo skoro beze změny.

„Co tady děláš?“ zašeptal jako by měl snad někoho rušit.

„Nemůžu spát,“ odpověděla taky šeptem a trošku se posunula, aby si vedle ní mohl sednout.

„To já taky ne,“ řekl s úsměvem a sedl. Seděl až moc blízko ní, jakoby to dělal záměrně.

Seděli potichu. Ginny se koukala do krbu a snažila se nevnímat jeho přítomnost. Měla totiž sto chutí se ho alespoň dotknout. Ale věděla, že nemůže.

James sledoval jí. Na tváři měl úsměv a vypadalo to, že se na ni dívá, aby si zapamatoval každý detail její tváře. Jakoby snad počítal i ty pihy na jejím nose. Nervózně si poposedla.

„Ginny, chtěl jsem ti něco říct.“ zašeptal jí do ucha, až sebou polekaně trhla.

„Co?“ zeptala se překvapeně a konečně se na něj podívala.

„Mám tě rád,“ řekl nahlas a naklonil se k ní o něco blíž.

 

OoOoOoOoO

 

*

 

Hleděli si do očí, nikdo z nich nepromluvil ani slovo. Oba zrychleně dýchali a drželi se za ruce. Hrál si s jejími prsty a nedokázal myslet na nic jiného než na to, že jí chce.

„Jdem,“ zašeptala a stisk jejich rukou zesílila.

Překvapeně zamrkal, ale když se zvedla, rychle ji napodobil a hnal se za ní. Vyběhli dvoje schody stále se držíc za ruce. Teď už pomalu otevírala dveře do svého pokoje a sledovala jeho výraz.

Jakoby to už nemohl vydržet, možná až moc drsně jí políbil. Zalapala po dechu, ale i tak ho táhla dovnitř. Svalil jí na postel, byla překvapená, ale stále si vychutnávala jeho polibky a teď i ruce, které jí snad putovaly po celém těle.

Nedočkavě z ní skoro strhal její hábit a až teď jí konečně mohl celou vidět. Na to, že si pamatoval, že v Bradavicích byla trošku zaoblená, teď byla možná až moc hubená. Tím se, ale vůbec nezabíral a začal jí líbat na krku. Vydala ze sebe jeden vzdech, což ho možná ještě více vzrušilo a pokračoval dál.

I on už byl skoro svlečený, a tak mohla sledovat jeho zjizvenou hruď. Rukou jezdila po jizvách tak, že kopírovala jejich tvar. Vzrušovalo jí to, i když byl Remus hubený, tohle jí dokazovalo, jak silný musí být, jak statečně musí všechny ty úplňky snášet.

Netrvalo to moc dlouho a i jejich spodní prádlo leželo někde na zemi. Ani jeden už nevnímal nic, jen jeden druhého, jak jsou si k sobě tak strašně blízko.

 

*

 

OoOoOoOoO

 

Lily ležela v posteli, už bylo po půlnoci, ale ona nemohla usnout. Stále se převalovala. Asi věděla, čím to je. Bylo to kvůli Jamesovi a Ginny. Musela na to myslet a tahle myšlenka jí nedovolovala usnout.

Odhrnula trochu závěs a rozhlédla se po tmavém pokoji. A potom si všimla roztažených nebes u Ginnyiny postele, v které nikdo nebyl. Trochu se zamračila a pomalu vylezla z postele. Přes své pyžamo si vzala bílý župan a pomalým krokem se vydala pryč z pokoje.

Potichu našlapovala bosýma nohama po studených schodech, měla totiž tušení, že ve společenské místnosti někdo je. A také se nemýlila. Když už tam skoro byla, zaslechla hlasy. Stála na kraji schodů a sledovala dva lidi, moc dobře je oba znala. Byli to Ginny s James.

„Ginny, chtěl jsem ti něco říct.“ uslyšela Jamesův hlas.

„Co?“

„Mám tě rád,“

Ruce se jí rozklepaly a ona to nemohla zastavit. Do očí se jí prodíraly slzy. Snažila se mrkat, ale ani to jí nepomáhalo. A potom, když se na ně přes své uslzené oči podívala, zalapala po dechu.

James se k Ginny naklonil a políbil ji. A ta, místo toho, aby ho od sebe odstrčila si, zavřela oči a polibky mu začala oplácet. Ruce si obmotala okolo jeho krku.

Lily na tu podívanou koukala s vytřeštěnýma očima. Nemohla se ani hnout, jak byla v šoku. Stála tam a koukala, jak se její kamarádka líbá s klukem, kterého ona měla ráda.

16. kapitola                                                                                 18. kapitola

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Moony

(www.hawaiiiii.blog.cz, 19. 5. 2009 20:59)

tý jo.. tys to teď skvěle domotala... jůůj.. to má být jinak!!!

Tess

(Tess, 27. 10. 2007 19:10)

No teda tohle je bombová kapitola. Remus mě šíleně zklamal, to jako fakt, co Nym? Nym je skvělá tu mám děsně ráda. Potom James a Gin, James má být s Lil, tak by to bylo nej. A Gin nemá být ani s Jamesem ani s Harrym, ale se Siriem, Sirius forever.

to Nelien

(Naiad, 25. 10. 2007 23:08)

Myslím si, že jsme to čekali skoro všichni (ale já teda až v době, kdy jsem to psala...) James se chová jako pako :-D
Za ten koment nemáš vůbec zač... vždyť to byla pravda :-)

nelien.blog.cz

(Nelien, 25. 10. 2007 22:06)

no ty vado... konečně jsem si to přečetla! a je to bomba! nejdřív šok s remem, ale já to stejně dřív nebo pozdějc čekala :D a pak james... jako mě james pěkně točí!! chudák lily... fakt bych jimmymu nafackovala! ale bylo to tak krásný... jdu honem dál ;)
PS: moc ti děkuju za nádherný koment k Závoji u mě :)

:-)

(Naiad, 11. 10. 2007 16:48)

To chceme asi všichni (Lily a James) :-) (jen já vím, jak to všechno dopadne ;-) a nepovím :-D)

tak to jo....

(Giner, 11. 10. 2007 16:34)

Nikdy jsem nečekala, že se dá GInny s Jamesm§:-) ale je to zajímavé...alke i tak chci, aby se James vrátil k Lily, Harry dal Ginny kopačky a dal to dohromady s někým jiný,m:)) a Ginny zůstane sama!:)

:-)

(Naiad, 10. 10. 2007 20:58)

To jo, ty jeho důvody...
Podle morálních zásad to určitě není :-D Já mám takovou chuť napsat, jak chci, aby to skončilo, ale vím, že nemůžu! Je mi jasné, že si to radši přečtete, potom by to nebylo ono...

:-)

(Daze, 10. 10. 2007 20:48)

Oprava: My si to chceme PŘEČÍST co nejdřív sami!:-)
To je tak, když někdo neumí psát...

:-)

(Daze, 10. 10. 2007 20:47)

To je mě je Nymfadory taky líto. Je skvělá a navíc si Rema musela vybojovat, ten trouba (ne, já ho mám ráda, ale stejně je to trouba) měl furt nějaký důvody proč ne.
Ještě k Ginny. Uznávám, že mít vztah s otcem i synem není zrovna dle morálních zásad, ale vždy je tu ale. No, že ví, že ho Lily má ráda... no a? Ginny taky! Navíc ho nezískala žádnými zákulisními tahy. A navíc... stejně James skončí s Lily;-) Já budu doufat až do úplného konce. I když i Ginny to přeju. A Naiad, my rozhodně nechceme prozrazovat, jak to skončí. My si to chceme co nejdřív sami:-)

:-)

(Naiad, 10. 10. 2007 20:19)

Díky moc za hezký a dlouhý komenty!
to Haňula: jsem ráda, že si myslíš, že dokážu popsat děj a hlavně ty pocity! hrozně si mě potěšila :-)
to Nikky: zase si seděla 5 min před obrazovkou? Nechápu, jak to dělám! :-) Strašně ráda bych vám řekla, jestli Lily skončí s Jamesem, ale nechci předbíhat, chci, abyste si to hezky přečetli :-)
to Daze: děkuju :-) Já mám Ginny ráda, jak kdy, někdy jo někdy ne (sice nevím proč, ale prostě to tak je...) Nesmíš se vzdávat naděje, tak přeci umírá jako poslední :-D Vlastně jsem s tím, že by Remus něco s Tamarou měl, nepočítala (ze začátku mě ani nenapadlo, že by se tam objevila :-D) Ještě uvidím, jestli to nějak rozvedu ten jejich vztah, ale je mi strašně moc líto Nymfadory... ještě jednou děkuju :-) taky jsi mě strašně potěšila (jako vždy :-))
to pasu-Hanka: Proč jsem to udělala? Musela jsem! Omlouvám se, ale jinak by to nešlo :-) Musíš to rozdejchat! Protože chci, aby sis přečetla pokráčko! :-) Začínám se červenat! Hrozně moc děkuju :-)
to Hayddé: řekla bych, že Daze to vzala tak, že Lily si mohla sama za to, že James si vybral Ginny a tím pádem si to zaslouží... docela s ní i souhlasím :-) Ale i tak je to od ní hnusné, přiznávám (já bych to asi nikdy neudělala, nebo v to alespoň doufám...)
Tak jsem se krásně rozepsala a radši končím... a ještě vám musím říct, že kvůli těm vaším komentářům, jsem červená jak rajče, ještě jednou moc a moc a moc děkuju :-)Radši už fakt končím, budu ráda, když se to odešle :-D Tak se mějte krásně :-)

ts...

(Hayddé, 10. 10. 2007 19:59)

no to by mě teda zajimalo,proč si to ta čůza zaslouží!vždyť podvádí harryho s jeho otcem!chudášek Lily! ona s ním je i přes ti,že je s Lily kamarádka,ví,že musí být spolu a že má L Jamese ráda!fakt mrcha toto

eh-

(pasu-Hanka (pasu.blog.cz), 10. 10. 2007 19:57)

jsem v šoku..... dost velkým šoku.... jak si to mohla udělat?! Už to, že si vybral Ginn je dost a te´d tohle! Uf, tohle nerozdejchám :D Ale jo, budu muset,protože jinak bych si nemohla přečíst pokráčko a to já přece nechci, ne? Naopak, hrozně se těším na pokráčko a když se nesouhlasím s tím, co James a Ginny dělají, musím tě pochválit za perfektně vymyšlenou zápletku, která se zaplítá a komplikuje stále víc a víc! :D Píšeš ohromně, jsem zvědavá na konečné vyvrcholení a důsledky toho všeho =o)

Och!

(Daze, 10. 10. 2007 19:26)

Skvělá kapitola. Opravdu. Chudák Lily. Já osobně mám Ginny moc ráda. Beru ji jako moc fajn holku a je jedna z mých hodně oblíbených postav. A kupodivu mi ani nijak extra nevadí, že se teď spustila s Jammiem. I když Lily a James tak nějak pro mě vždycky patřili k sobě. Bez výhrad. A teď mi Lily bylo opravdu lito, ale stejně si za to může sama;-) a Ginn si to zaslouží. I když možná bych byla více rozčarovaná, kdybych se nevzdávala naděje, že James a Lily budou spolu. James si uvědomí, že Lily miluje a Ginny si uvědomí, že James není Harry.
A Remus je kanec! I když se to svede na ten "zlý" alkohol.
Prostě to byla úchvatná kapitola. Krásně napsaná, jako vždy a já už se moc těším na další. Hroooozně moc.

Uple Supler

(Nikky , 10. 10. 2007 19:18)

Ted jsm etu zase pe tminut sedela koukala do obrazovky:D..uplne nemuzu...Vazne hezke, ale malinko me to dostava..Ze bys neco zemnila, snad nakonec Jamei skonci S Lil:D..Ale Rem a Tamara to je takyx upe uzaa...:)...Super...krasne, nemuzu..uzasne;)...Boze..

wow

(Haňula, 10. 10. 2007 18:02)

tak tohle bylo uplně hustý, první Tamara a Remus a pak Ginny a James. Naproto si mě tim dostala bylo to úžasný a to jak dokážeš popisovat děj a pocity je skvělý.

:-D

(Naiad, 10. 10. 2007 16:25)

Hayddé, rozesmála jsi mě! Kurva? :-D Možná, když to tak bereš... ale můj názor je spíš to, že jí James prostě přitahuje a ona se tomu nedokáže bránit... Ve skutečnosti taky Ginny nemám moc ráda, ale do téhle povídky se mi prostě hodila :-)

blééé

(Hayddé, 10. 10. 2007 16:21)

to je s prominutim kurva ta Ginni,nesnášim ju!

:-)

(Naiad, 10. 10. 2007 15:16)

Jé děkuju! Hrozně si mě potěšila! Díky moc! :-)

:OO

(barbora, 10. 10. 2007 15:11)

wow, perfektne:D aj remus a tamara:) a som rada, ze to takto pokracuje:) len nech si lily uvedomi, ze spravila chybu. tesim sa na dalsiu:D

:-)

(Naiad, 10. 10. 2007 14:06)

Další kapitolu? To opravdu nevím, ještě před chvílí jsem dopsala tuhle, možná někdy příští týden... jinak děkuju, jsem moc ráda, že se ti to líbilo :-) Díky :-)